آداب عید غدیر

این کتاب آداب عبادی و اجتماعی غدیر از روایات ائمه است. بخش اول کتاب مطالب ارزشمندی درباره غدیر و نکات مهم و کلیدی از آن واقعه را بیان می دارد و سپس در بخش های بعدی به بیان اعمال شب و روز عید غدیر، زیارات، اذکار و آداب آن پرداخته شده است.

5,100 تومان
دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
 موضوع اصلی : امام علی
موضوع فرعی : غدیر
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : خانه کودک
نام ناشر : دلیل
سال انتشار : 1389
نوبت چاپ : 5
شابک : 9789647007894
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : وزیری
تعداد صفحات : 148 صفحه
وزن کتاب : 250 گرم

معرفی کتاب

کتاب آداب غدیر که توسط نویسندگان خانه ی کودک تهیه و تنظیم شده است، آداب و رسومی که در عید غدیر به جا آورده می شود و همچنین اعمال و اذکار مخصوص این روز مبارک را به صورت بسیار خوبی در این کتاب جمع آوری کرده است. رویکرد کتاب توجه به اعمال و دعاها است . رووس مطالبی که در این کتاب آمده است شامل بحث هایی همچون ولایت امیر المومنین علی ، غدیر در عالم هستی، مطابقت روز غدیر با عید نوروز، اعمال روز و شب عید غدیر، ثواب روزه در عید غدیر، غسل در این روز، دعاهای وارده در این روز، نمازهای عید غدیر، زیارت امیر مرمنان در روز غدیر، زیارت امین الله و همچنین برخی آداب این روز مانند آراستگی، دوستی با مومنان، شاد کردن مومنان، عیدی دادن، عقد برادری، صله ی رحم و اطعام مومنان می شود. برای کسانی که می خواهند با مناسک و شعائر و آداب این روز آشنا شوند این کتاب، یکی از مهم ترین منابع به شمار می رود.

بخشی از کتاب:
«از کارهای مستحب در روز عید غدیر، افطاری دادن به مومنان روزه دار است. افطاری دادن ثواب زیادی دارد و خوشبختانه یکی از آداب پسندیده میان مومنان می باشد. امّا همان طوری که بسیاری از اعمال مستحب در روز غدیر ثواب بیشتری دارند، افطاری دادن در این روز نیز از ثواب فزون تری برخوردار است. چنانکه در برخی از روایات، این روز را « یوم تفطیر الصّائمین_ روز افطاری دادن به روزه داران» نام نهاده اند.»

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست