دین و عرصه های حیات انسان

این کتاب حاصل مجموعه سخنرانی های آیت الله سیدان در ماه رمضان سال 1378 شمسی در شهر مشهد است که با عنوان «جامعیت دین» ارائه گردید. ایشان در این مجالس با توجه به ابعاد مختلف حیات انسانی و نیز با توجه به شرایط اجتماعی زندگی انسان در دنیا، تمام شوؤن مربوط به افعال و رفتار و اعتقادات انسان را مورد توجه قرار داده و دستورات دینی پروردگار متعال را در این حوزه ها به صورت فشرده و گاه با اشاره به برخی جزئیات تبیین کرده است.

19,200 تومان
دسته بندی: موضوعات کتب / کلام و اعتقادات
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : کلام و اعتقادات
موضوع فرعی : اعتقادات
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : آیت الله سید جعفر سیدان
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1396
نوبت چاپ : 1
شابک : 9786004420426
جلد کتاب : سلفون سخت
قطع کتاب : وزیری
تعداد صفحات : 320 صفحه
وزن کتاب : 590 گرم
معرفی کتاب

این کتاب حاصل مجموعه سخنرانی های آیت الله سیدان در ماه رمضان سال 1378 شمسی در شهر مشهد است که با عنوان «جامعیت دین» ارائه گردید. 
ایشان در این مجالس با توجه به ابعاد مختلف حیات انسانی و نیز با توجه به شرایط اجتماعی زندگی انسان در دنیا، تمام شوون مربوط به افعال و رفتار و اعتقادات انسان را مورد توجه قرار داده و دستورات دینی پروردگار متعال را در این حوزه ها به صورت فشرده و گاه با اشاره به برخی جزئیات تبیین کرده است.
آیت الله سیدان از دو حیث نظر و عمل یعنی در مقام ثبوت و در مقام واقعیت و فعلیت خارجی به تبیین جامعیت تعالیم دین مبین اسلام در حوزه های ذکر شده حیات انسانی پرداخته و زمان پیاده شدن کامل دین را عصر ضهور حضرت امام زمان عجل الله فرجه و ایجاد حکومت الهی ایشان بر روی زمین دانسته است.
از آنجا که مطالب به صورت سخنرانی بود، ابتدا تمام گفتارهای ایشان پیاده سازی شد و سپس ضمن حذف مطالبی که که خارج از موضوع بود، تا حدودی مطالب از لحن گفتاری به نوشتاری تبدیل گردید. همچنین تمام منقولاتی که ایشان از حفظ بیان کرده بودند مستند گردید و ترجمه آیات نیز اضافه شد.

مباحث کتاب در دو بخش با عنوان های «دین در مقام نظر» و «دین در مقام اجرا» تنظیم شده است.

بخش نخست کتاب در قالب سه فصل به «اعتقادات»، «اخلاق» و «احکام» اختصاص دارد و بخش دوم در چهار فصل به این موضوعات که «آیا دین برنامه ای برای همه اعصار است؟»، «دین در عصر جدید»، «اجرای دین در فراز و فرود تاریخ» و «عصر ظهور؛ پیوند کامل و تمام مقام نظر و اجرا» پرداخته است.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست