تجلی عبودیت در واقعه کربلا

کتاب حاضر مجموعه ای تدوین یافته از برخی آثار مکتوب و معتبر در مورد حرکت امام حسین (ع)، و واقعه کربلاست و نویسنده با مقایسه آن آثار با یکدیگر و ریشه یابی اختلافات و رفع آنها ، واقعه کربلا را به زبانی ساده و مستند بیان داشته است.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : امام حسین
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : ابوالفضل وحیدی صدر
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1393
نوبت چاپ : 1
شابک : 9789643977825
جلد کتاب : سلفون سخت
قطع کتاب : وزیری
تعداد صفحات : 568 صفحه
وزن کتاب : 970 گرم
معرفی کتاب

کتاب حاضر مجموعه ای تدوین یافته از برخی آثار مکتوب و معتبر در مورد حرکت امام حسین ،  و واقعه کربلاست و نویسنده با مقایسه آن آثار با یکدیگر و ریشه یابی اختلافات و رفع آنها ، واقعه کربلا را به زبانی ساده و مستند بیان داشته است. 
متن کتاب با ذکر ولادت امام حسین در مدینه آغاز شده و با گذری سریع  از تاریخ ، به ذکر وقایع دوران امامت امام حسن مجتبی و پس از شهادت ایشان تا مرگ معاویه می پردازد. متن اصلی از پایبندی امام حسین به صلح نامه برادر  آغاز شده تا بالاخره یزید جانشین معاویه می شود و حرکت امام حسین به مکه و کربلا آغاز می گردد. این مقتل به تمامی جزئیات این سفر الهی نظر دارد و آن را به سبک گزارش تاریخی و با ذکر اتفاقات به صورت پی در پی نقل نموده است. عناوین اصلی فصول کتاب به قرار زیر است: 
آنچه در مدینه گذشت و آغاز سفر الهی سید‌الشهدا ، پیمان‌شکنی کوفیان و سرکوب شیعیان، آنچه در مکه گذشت و حرکت به سوی عراق، آنچه در کربلا گذشت تا سحرگاه عاشورا، وقایع روز عاشورا و شهادت اصحاب، شرح جانبازی اهل بیت امام و شهادت آن حضرت و پس از شهادت، عناوین فصول اصلی این کتاب‌اند.

از امتیازات کتاب  می توان به سادگی بیان ، و گزارشی بودن آن اشاره نمود و همچنین معرفی منابع و مستندات مطالب که همگی در پاورقی ذکر گردیده است.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست