احکام ما و کودکان

مجموعه ای که پیش رو دارید حاصل یک تلاش علمی دقیق است که پژوهشگران خانه کودک مشهد سامان داده اند و می توان گفت جامع ترین و دقیق ترین کتاب در موضوع احکام کودک است و از آنجا که وظایف پدر و مادر نسبت به کودکان را تبيين کرده، به نام «احکام ما و کودکان» نامیده شده است.

14,500 تومان
دسته بندی: موضوعات کتب / فقهی
برچسب: احکام , دین , فرزند , کودک , نوجوان , والدین ,
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی: فقه و احکام
زبان کتاب: فارسی
مولف: حمزه عندلیب
نام انتشارات: دلیل ما
سال انتشار: ۱۳۹۲
جلد کتاب: شومیز
قطع: وزیری
شابک: 9789647490054
تعداد صفحات: ۳۸۸ صفحه
وزن کتاب: ۶۰۰ گرم
معرفی کتاب

گرچه در فرهنگ دینی، زیادی یا کمی فرزند، کمال و نقص به شمار نمی آید؛ و هیچ کس به جهت داشتن فرزندان زیاد بر دیگران برتری ندارد، و نه به جهت کم بودن تعداد آنها از مقام و موقعیت پایین تری برخوردار است؛ ولی نیکبختی از آن کسانی است که فرزندان صالحی دارند.
پایه و اساس صلاح و سعادت فرزندان در دوران کودکی شکل می گیرد و خشت اول بنای عظیم حیات طیبه در همین دوران گذشته می شود؛ یعنی از تولد تا بلوغ. هر چند در این مرحله از زندگی، کودک تکلیفی ندارد و وظیفه و مسئولیتی متوجه او نیست، اما والدین او مسئولیتی خطیر و وظیفه ای مهم دارند که اگر به درستی آن را بشناسند و عمل کنند بی شک میوه شیرین آن را در آینده خواهند چید.
مطابق روایات رسیده از پیشوایان دین، فرزند صالح نور چشم والدین و فرزند ناصالح سبب سرافکندگی آنانی است.
روشن است هیچ پدر و مادری یافت نمی شود که خواهان سعادت و خوشبختی فرزندانش نباشد. همه دوست دارند به گونه ای رفتار کنند که فرزندانش آینده درخشانی داشته باشند.
اسلام، راه را روشن و وظیفه را به طور کامل تبیین کرده است لیکن یافتن این وظیفه برای کسانی که آشنایی و حوصله تحقیق در متون دینی را ندارند، کاری است دشوار، اما به لطف الهی این مهم از سوی جمعی از محققان سخت کوش به انجام رسیده است.
مجموعه ای که پیش رو دارید حاصل یک تلاش علمی دقیق است که پژوهشگران خانه کودک مشهد سامان داده اند و می توان گفت جامع ترین و دقیق ترین کتاب در موضوع احکام کودک است و از آنجا که وظایف پدر و مادر نسبت به کودکان را تبیین کرده، به نام «احکام ما و کودکان» نامیده شده است.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست