گزارش لحظه به لحظه از ولادت حضرت زهرا (س)

کتاب حاضر گزارشى تاریخی اعتقادى به صورت لحظه به لحظه با جزئیات ولادت حضرت زهرا (س) در قالب داستانى است.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : محمد رضا انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1398
نوبت چاپ : 9
شابک : 9789643977559
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 112 صفحه
وزن کتاب : 100 گرم
معرفی کتاب

کتاب حاضر گزارشی تاریخی اعتقادى به صورت لحظه به لحظه با جزئیات ولادت حضرت زهرا در قالب داستانى است. این داستان از مراحل آشنایی حضرت خدیجه با پیامبر در کاروان تجارى و معجزات آن روزها و سپس داستان ازدواج این دو بزرگوار آغاز مى شود. آنگاه با ذکر الهى بودن این اتفاقات ، به بیان جزئیات مهم در مورد این ازدواج مى پردازد که پایه هاى اعتقادى تارىخى در خصوص ولادت حضرت زهرا را زمینه سازى مى کند. ذکر جزئیات مراسم خواستگارى و مهم بودن تک تک این واقعیات ، هدایای دریافتى پیامبر در شب معراج ، عبادت 40 شبانه روزه آن حضرت در غار حرا و سپس انتقال وجود نورانى حضرت زهرا به زمین ، روزهاى باردارى خدیجه تا ولادت حضرت فاطمه زهرا همگى بر اساس روایات معتبر و به شکلى داستانى در قالب کلمات به خواننده ارائه شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

هنگام برگزاری مراسم عروسی علی و زهرا در آسمان‌ها، خداوند به جبرئیل دستور داد تا در زمین و کوه‌ها و دریاها ندا دهد و ملائکه را کنار بیت المعمور جمع کند و همه بر گِرد درخت طوبی حلقه زنند. 
هنگامی که تمام ملائکه آنجا جمع شدند عرض کردند: پروردگارا، ما چیزی نمی‌دانیم مگر آنچه تو به ما آموخته‌ای؛ چرا که تو عالم و حکیم هستی! خداوند فرمود: «من از شما می‌خواهم تا نظاره‌گر ازدواج طاهر با طاهره و صادق با صادقه باشید». ملائکه تسبیح و تقدیس و تحلیل پروردگار گفتند. 
آنگاه پروردگار به جبرئیل دستور داد تا درهای جهنم را ببندد و درهای بهشت را بگشاید. سپس به رضوان دستور داد بهشت را تزیین کند. 
رضوان بیت المعمور را با پارچه‌های عبقری و استبرق زرد و دیبای سبز و سرخ و مشکی زینت کرد، و سپس درخت‌ها و نهرها و قصرها و اتاق‌های بهشتی را تزیین نمود.  
آنگاه خداوند به غلامان بهشتی دستور داد تا در هر قصری خیمه‌ای بر پا کنند و در هر اتاقی حجله‌ای بسازند و سپس در حجله‌ها بنشینند.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
فهرست