زیارت فاطمی

در کتاب حاضر، با ذکر زیارت نامه های حضرت زهرا (س)، و زیارت نامه های ایشان در زیارات سایر معصومین، به بیان معارف فاطمی و به مصائب، لعن دشمنان، ویژگی ها و القاب حضرت زهرا (س) در زیارات پرداخته شده است.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : محمدباقر انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1392
نوبت چاپ : 2
شابک : 9789643978051
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 120 صفحه
وزن کتاب : 145 گرم
معرفی کتاب

کتاب حاضر مطالعه ای در زیارات فاطمی است برای آشنایی با متن زیارات و برداشت های مغرفتی آن از جمله: آشنایی با زیارت آن حضرت، چگونگی و آداب زیارت و فضایل و مصائب آن حضرت است. در زیارات معصومین ائمه ناگفته هایی از اسرار فاطمی را در قالب کلمات به ما آموخته اند. آخرین و مهمترین فصل کتاب" معارف فاطمی در زیارت سیده النساء" است که به محتوای زیارت ممتحنه، مقامات زهرایی، مصائب فاطمی، تجدید پیمان با عقاید فاطمی، ملعونین، دعاها، و تودیع مزار پنهان، اشاراتی بلیغ و ارزشمند شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

ما که مرقد تو را گم کرده‌ایم بر پنهانی مزارت می‌سوزیم. بگذار در جاهایی که گمان داریم به زیارتت آییم، اگر چه تو در آنجا نباشی! از مدینه که بیرون نیستی. از خانه تو تا کنار قبر پیامبر و تا بقیع مگر چقدر راه است؟! پس در هر سه جا زیارتت می‌کنیم، و بر پهلوی خونینت اشک می‌ریزیم.
فرزندان معصومت نخواسته‌اند مزار تو پیدا باشد، تا این مظلومیت قرین ابدیت گردد. گاهی خانه‌ات را نشان داده‌اند، که بعدها قسمتی از مسجد شده است. گاهی دستور داده‌اند کنار قبر پدرت و شاید بین قبر و منبرش به زیارتت آییم، و در آنجا نماز هم بگذاریم. گاهی به بقیع می‌آییم تا یاد چهل قبری را زنده نگه داریم که امیرالمومنین  برای مخفی کردن قبر تو ساخت و نامی از تو در آنجا باقی گذاشت، چه آنکه با بیت الاحزانت نیز فاصله چندانی ندارد.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست