در آستان فاطمه سلام الله علیها - عمر مادرم

این کتاب دربردارنده تاریخ دقیق ولادت، ازدواج و شهادت حضرت زهرا علیها السلام‌ است.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : ف. ام محمد
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1393
نوبت چاپ : 6
شابک : 9789643974947
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 112 صفحه
وزن کتاب : 140 گرم
معرفی کتاب

زمان ازدواج و شهادت حضرت زهرا در تاریخ ثبت شده اما زمان ولادت آن حضرت با اختلاف ذکر شده است. نویسنده بر آن است که این اختلاف ، ناشی از دشمنی دشمنانی است که از آن برای خدشه دار نمودن روایات مختلف در مورد زمان ازدواج و مخصوصاً زمان شهادت استفاده کرده اند و لذا در کتاب حاضر این سه فقره موضوع زندگی آن حضرت را از بدو خلقت نوری تا زمان شهادت بر اساس منابع بسیار زیاد به تحقیق در آورده است.
قالب روایی مطالب به گونه ای تنظیم شده است که موارد تاریخی و تحقیقی به زبان داستان نقل شده است. و بدین خاطر مطالبی تحقیقی از بیش از 180 منبع را با زبان شیوا و گاهی از زبان کسی که درباره مادرش سخن می گوید بیان نموده است.

تاریخ ولادت حضرت فاطمه آن قدر حائز اهمیت است که جا دارد کتابی مستقل در این باره تالیف شود. مخالفان شیعه و حتی غیر مسلمانان، از ذکر تاریخ صحیح تولد فاطمه به شدت ابا داشته اند. به همین جهت علمای اسلام از سده اول درباره آن سخن گفته اند و در نوشته ها و کتابهایشان آن را مطرح کرده اند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

هنوز داغدار بودند و در هجر رسول اللَّه‌صلی‌اللَّه‌علیه‌وآله می‌سوختند و شب روز می‌گریستند، و در کُنج خانه زانوها را بغل کرده بودند و به صورت یکدیگر می‌نگریستند و با دیدن گریه دیگری گریه جانسوز سر می‌دادند که ناگهان درب خانه را کوبیدند!
 لابد عده‌ای از مسلمانان یا لااقل همسایه‌های نزدیک و صحابه رسول‌اللَّه‌صلی‌اللَّه‌علیه‌وآله جمع شده‌اند و برای تسلیت و دلداری اهل‌بیت‌ آمده‌اند. در را می‌زنند تا با رخصت صاحبخانه و حضور امیرالمومنین و فاطمه‌ شرفیاب شوند و تسلیت و تعزیت بگویند، و آنان را دلداری دهند و دست محبت به سر حسنین‌ بکشند، و چون عزا دارند کارهای خانه را انجام دهند، و بالاخره مردها خاک پای امیرالمومنین‌ و زن‌ها خاک پای زهرا را به دیده بکشند و دوباره با اذن آنان مرخص شوند.
 آنان از سقیفه آمده بودند و برای آنان تسلیت و دلداری خاندان پیامبرصلی‌اللَّه‌علیه‌وآله مفهوم دیگری داشت. آنان دینشان را به گردانندگان سقیفه فروخته بودند و اینک برای به‌پا کردن آتش راهی خانه وحی بودند. هدیه آنان دست‌های پر از هیزمی بود که اطراف خانه می‌چیدند.
 آنان برای شکستن پهلو و کشتن محسن زهرا آمدند، و برنامه‌هایی که برای اهل این خانه داشتند عملی کردند. جنایاتی که ننگ آن تا آخر روزگار از دامنشان پاک نخواهد شد و امیرالمومنین‌ را سی سال استخوان در گلو و خار در چشم نمود.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست