غروب فاطمی

این کتاب ماجرای اتفاقات پس از شهادت پیامبر تا شهادت حضرت زهرا به زبانی داستانی است که عبارتند از: ماجرای سقیفه، به آتش کشیده شدن در خانه حضرت زهرا و شهادت حضرت محسن ، دوران آزردگی حضرت زهرا ، بستر بیماری و شهادت آن حضرت

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : محمد رضا انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1392
نوبت چاپ : 2
شابک : 9789643978037
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 100 صفحه
وزن کتاب : 125 گرم
معرفی کتاب

موضوع این کتاب، شرح ماجرای «سقیفه بنی ساعده و نحوه شهادت حضرت زهرا » است. کتاب حاضر، با هدف آشنایی مخاطب جوان با بخش های مهمی از تاریخ اسلام در نخستین روزهای پس از وفات رسول اکرم ، مسئله غصب خلافت و نقش کینه ها و عداوت های قبیله ای در خانه نشین کردن حضرت علی و شهادت حضرت صدیقه طاهره تدوین شده است.

نگارنده در این راستا می کوشد تا با استفاده از زبانی ادبی و به کارگیری واژه هایی مناسب در قالب چندین متن کوتاه، تاریخ اسلام را از نخستین لحظات رحلت رسول اکرم بیان کرده و با استفاده از منابع متعدد و معتبر شیعی تلاش های حضرت علی و حضرت فاطمه را در زنده نگه داشتن دین اسلام و عمل به وصیت نبی مکرم اسلام شرح داده و ماجرای حمله به منزل مولای متقیان و مصدوم نمودن حضرت زهرا ، شهادت ایشان و ماجراهای پس از تدفین مخفیانه دخت پیامبر را به طور دقیق موشکافانه تبیین کند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

دوشنبه بیست و هشتم ماه صفر سال یازدهم هجری پیامبر از دنیا رفت در حالی که امیرالمومنین را جانشین خود اعلام کرده بود. اما انصار و مهاجرین در سقیفه بنی‌ساعده جمع شدند تا برای فرستاده پروردگار خلیفه تعیین کنند!!
در چنین شرایطی امیرالمومنین با توجه به عظمت مقام پیامبر ، با همراهی اصحابِ خاص خود، بدن مطهر حضرت را غسل داد و کفن نمود. آنگاه به مدت سه روز بر بدن پیامبر نماز خوانده شد و سپس امیرالمومنین ، رسول خدا را به خاک سپرد.
آن‌حضرت در کنار انجام مراسم خاکسپاری پیامبر ، از مسئله خلافت غافل نبود. لذا شبانه همراه حضرت زهرا و امام حسن و امام حسین  بر در خانه‌های مهاجرین و انصار رفتند و در این باره اتمام حجت کردند.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست