در آستان فاطمه سلام الله علیها - اما دخترم فاطمه

مناقب و مصائب حضرت زهرا علیها السلام از زبان پیامبر (ص) است.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : ب. ام نرجس
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1391
نوبت چاپ : 6
شابک : 9789647528535
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 128 صفحه
وزن کتاب : 150 گرم
معرفی کتاب

این کتاب جریان روزهای زندگی حضرت زهرا پس از رحلت رسول خدا است و اتفاقات ناخوشایند آن که منتهی به پنهان بودن قبر آن حضرت می شود. این اثر به صورت داستانی روایت شده است و سوالات ممکن که در ذهن هر خواننده ای در موضوع پنهان بودن قبر، علت آن ، زیارت آن حضرت و ... به وجود می آید به همراه پاسخ به آنها در قالب داستان آمده است صفحات پایانی کتاب یک دوره فشرده از زندگانی حضرت زهرا را بیان می نماید.

نویسنده، کتاب « اما دخترم فاطمه…!» را در دو بخش اصلی تدوین کرده است که هرکدام از بخش ها نیز قسمت های جداگانه ای دارند. بخش نخستین به مناقب فاطمه می پردازد و به سه بازه ی زمانی پیش از این عالم، در این عالم و پس از این عالم تقسیم شده است. بخش دیگر کتاب نیز اختصاص دارد به مصائب صدیقه طاهره . خبر پیامبر از مصائب و سختی های ایشان، مصائب ایشان پس از پیامبر، مصائب فرزندان فاطمه و… نیز قسمت های بخش دوم هستند.
کتاب حاضر چند ویژگی دارد. نخست آن که تمام مطالب از زبان پیامبر است، دیگر آن که برای نگارش آن روایات اصیل شیعه از نظر سند و متن و محتوا مورد استفاده قرار گرفته است و مولف نود و چهار عنوان سند را برای محتوای کتاب در بخش انتهایی آن -فهرست منابع- آورده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

فاطمه را کسی بهتر از همه معرفی میکند که او در دامانش پرورش یافته و متخلق به اخلاق اوست؛ مناقب سیده النساء از لسان سید الانبیاء گلاب از گل است؛ و فضائل دختر از پدر شنیدن «من فی البیت ادری‌ بما فی البیت» است. فاطمه‌ را کسی بهتر از همه معرفی می‌کند که او در دامانش نشو و نما یافته و متخلّق به اخلاق اوست و همانگونه که او می‌خواسته بوده، تا جائی که درباره‌اش «امّ ابیها» و «فداها ابوها» فرموده است.
 هزار و چهارصد و سی سال است که مدیحه‌سرائی و بیان جلالت فاطمه‌ انسیه حوراء زهرای ملکوتی از ناحیه خداوند متعال و فرشتگان آغاز گردیده، و نه از همان روز که هزاران سال قبل از خلقت و ولادت جسمانی‌اش ذکر فضائل او زبانزد اهل آسمانهاست.
 اکنون گوش بر سخن پیامبر رحمت دوخته‌ایم که مظهر بلند رحمت الهی را به ما محبین فاطمه‌اش معرفی کند.
 سر بر آستان درِ نیم سوخته‌اش - همانجا که قتلگاه محسن عزیز است - گذاشته‌ام تا با دست مجروح از این بی دست و پا دستگیری کند، تا در روز رستاخیز در کنار خدمتگزارانش بایستد.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست