گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر

در كتاب حاضر با يادى از عظمت مراسم سه روزه ى غدير در تاريخ اسلام، گزارشى به صورت لحظه به لحظه با تمام جزئيات واقعه ى غدير در قالب داستانى تقديم مى شود؛ تا غدير را آنگونه كه واقع شده بياموزيم و به نسلهاى آينده بسپاريم.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : امام علی
موضوع فرعی : غدیر
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : محمدباقر انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1399
نوبت چاپ : 98
شابک : 9789647528603
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 48 صفحه
وزن کتاب : 65 گرم
معرفی کتاب

در نقطه‌ى غدیر توقفى باید، که با حقیقت انسان سر و کار دارد. هزار و چهارصد سال است که شیعه زلال پر برکت غدیر را به پاى درختان ولایت مى افشاند، و از آن بیابان خشک باغهاى پر ثمر اعتقادى و گلهاى زیباى محبت را پرورش مى دهد.
آغاز پانزدهمین قرنى است که شیعه با حجتى قوى و برهانى قاطع، که پیامبر صلى اللَّه علیه و آله به دستش داده، پرچم بلند ‘اَشْهَدُ اَنَّ عَلِیّاً وَلِىُّ اللَّهِ’ را برافراشته و از مرزهاى اعتقادى خویش پاسدارى مى کند.
غدیر، مراسمى عظیم و مجموعه اى فراموش نشدنى در تاریخ اسلام است که بعنوان واقعه‌ى غدیر جایگاه خاصى در اعتقادات مقدس ما دارد.

این کتاب گزارشی کامل از واقعه غدیر، از آغاز حرکت از مدینه به مکه و حضور در غدیر و مراسم سه روزه غدیر می‌باشد که در قالب ادبیات داستانی و  کاملاً مستند روایت شده و از عناصر خیال به دور است. حجم کم و اطلاعات کامل این کتاب یکی از علل استقبال کم نظیر از آن است.
خواننده این کتاب با تمامی جزئیات این واقعه از فرمان خداوند، اجرای رسول خدا و خطبه ایشان، بیعت همگانی و استثنایی مردم، توطئه های منافقین و بالاخره عظمت غدیر و وظایف شیعیان در قبال این پیام و پیام رسانی آشنا می‌شود.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست