گزارش لحظه به لحظه از ازدواج حضرت زهرا (س)

این کتاب به صورت لحظه به لحظه جزئیات ازدواج امیر المومنین و فاطمه زهرا از مراسم خواستگاری و عقد تا مراسم عروسی و شب عروسی و پس از آن را با ذکر جزئیات به صورت داستان گونه بیان می کند و از منابع معتبر اهل سنت و شیعه برای مستند بودن کتاب خود بهره برده است و حسن آن هم همین قابل استناد بودن این کتاب است.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : محمد رضا انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1398
نوبت چاپ : 13
شابک : 9789643971847
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 88 صفحه
وزن کتاب : 110 گرم
معرفی کتاب

یکی از زیباترین اتفاقات در تاریخ اسلام، ازدواج حضرت فاطمه و حضرت علی است که منشاء خیر و برکت های فراوانی برای امت اسلام و به خصوص شیعیان شد. ثمره این ازدواج هم امام حسن و امام حسین نسل خاندان امامت را ادامه دادند. این ازدواج در واقع دستور خدا به رسولش بود تا پیوندی آسمانی به وقوع بپیوندد تا اهل زمین و آسمان از آن بهره برند. 

در کتاب حاضر گزارشی به صورت لحظه به لحظه با تمام جزئیات ازدواج امیر المومنین و فاطمه زهرا در قالب داستانی تقدیم می شود؛ تا بدانیم بشارت های الهی این عروسی از کجا آغاز شد و مراسم خواستگاری چگونه بود، و جهیزیه فاطمه چگونه تهیه شد و عقد دو نور بهشتی توسط چه کسانی خوانده شد و در مراسم عروسی چه گذشت. آنچه پیش روی شماست جمع بندی و تدوین ماجرای ازدواج حضرت زهرا در 7 مرحله است، که با مراجعه به کلیه منابع مربوط به موضوع تنظیم گردیده، و حتی یک کلمه به عنوان تخیل آورده نشده است.

کتاب گزارش ازدواج امیرالمومنین و حضرت زهرا در قالب داستانی و با ذکر تمامی اتفاقات و جزئیات، آنقدر انسان را مجذوب این پیوند الهی می‌ کند که گاهی خواننده خود را در آن مراسم و همراه و همنشین آنان می‌بیند.

متن ساده و روان، شیوایی و جذابیت مطالب، پیام مسرت بخش رحمت برای هستی، و... همه و همه گویای فرح و شادی است. معجزات این چند روزه، لطف و عنایت پروردگار، شادی آسمانیان، ثمره این پیوند تا قیامت که به جز در راستای محبت به خلق خدا نیست، حضور ملائکه آسمان، پیام‌های خالق هستی و... نکاتی است که در این کتاب با عنایت خاصی به هم پیوند خورده است.
در این کتاب هم تاریخ را می‌خوانیم، هم موعظه می‌شویم، هم شاد می‌شویم و هم از خبر شهادت امام حسین از زبان پیامبر غمگین می‌شویم.در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

هنگام برگزاری مراسم عروسی علی و زهرا در آسمان‌ها، خداوند به جبرئیل دستور داد تا در زمین و کوه‌ها و دریاها ندا دهد و ملائکه را کنار بیت المعمور جمع کند و همه بر گِرد درخت طوبی حلقه زنند. 
هنگامی که تمام ملائکه آنجا جمع شدند عرض کردند: پروردگارا، ما چیزی نمی‌دانیم مگر آنچه تو به ما آموخته‌ای؛ چرا که تو عالم و حکیم هستی! خداوند فرمود: «من از شما می‌خواهم تا نظاره‌گر ازدواج طاهر با طاهره و صادق با صادقه باشید». ملائکه تسبیح و تقدیس و تحلیل پروردگار گفتند. 
آنگاه پروردگار به جبرئیل دستور داد تا درهای جهنم را ببندد و درهای بهشت را بگشاید. سپس به رضوان دستور داد بهشت را تزیین کند. 
رضوان بیت المعمور را با پارچه‌های عبقری و استبرق زرد و دیبای سبز و سرخ و مشکی زینت کرد، و سپس درخت‌ها و نهرها و قصرها و اتاق‌های بهشتی را تزیین نمود.  
آنگاه خداوند به غلامان بهشتی دستور داد تا در هر قصری خیمه‌ای بر پا کنند و در هر اتاقی حجله‌ای بسازند و سپس در حجله‌ها بنشینند.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست