روش روشن در وظایف زمان غیبت

این کتاب در 5 فصل به شرح وظایف شیعیان در عصر غیبت حضرت مهدی پرداخته است.

12,000 تومان
دسته بندی: موضوعات کتب / مهدویت / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : مهدویت
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : مهدی صدری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1398
نوبت چاپ : 6
شابک : 9789643978068
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 168 صفحه
وزن کتاب : 200 گرم
معرفی کتاب

اولین فصل بیانگر برتری مومنان زمان غیببت بر سایرین است و از جمله دلایل این برتری، تحمل مشکلات و حفظ عقیده در طوفان بلاها شمرده شده است.
فصل دوم به تبیین وظایف انسان در زمان غیبت حضرت ولی عصر پرداخته و 16 اصل کلی را اعلام کرده است. آنگاه حفظ حب و بغض و الگوگیری از معصومین ، انتظار فرج، رعایت تقیه و ... از مهم ترین وظیفه های یک شیعه برشمرده شده است.
سومین فصل بحث شناخت امام زمان را مطرح کرده و نص بر امامت حضرت و اوصاف ایشان و نشانه ای معرفت به وجود نازنین مهدی فاطمه را شرح داده است.

شناخت علائم ظهور از جمله خروج سفیانی، قتل نفس زکیه، صیحه آسمانی، نزول حضرت عیسی و ...  در چهارمین فصل بیان شده است. آخرین فصل به وظایف نزدیک ظهور برای شیعیان پرداخته و روایاتی درباره پنهان شدن از سفیانی، یاری یمانی، رفتن به مکه، سپاسگزاری خداوند جهت درک دولت کریمه و ... آورده شده است.

در بخشی از این کتاب که دربردارنده مجموعه‌ای از روایات پیرامون ظهور امام زمان  است، می‌خوانیم:

گر چه شناخت امام معصوم در هر زمان لازم است، ولی رمز تاکید بر شناخت در ضمن تکالیف زمان غیبت آن است که نجات انسان به شناخت امام و امامت او بستگی دارد، خواه ظهور دولت حقه را درک کند یا نه.
۱۶۲. امام صادق فرمود: علامت [ امام خویش ] را بشناس، اگر او را شناختی تقدیم و تاخیر فرج ضرری به تو نمی‌رساند، خداوند[ درباره قیامت ]فرموده: روزی که هر گروه از مردم را با امام و پیشوایشان بخوانیم. هر کس امامش را بشناسد[ نزد خدا ]مانند کسی است که در خیمه خود حضرت مهدی به خدمت آن حضرت اشتغال دارد.
۱۶۳. آن حضرت فرمود:
اعْرِفْ اِمَامَک؛ فَاِنَّک اِذَا عَرَفْتَهُ لَمْ یضُرَّک تَقَدَّمَ هَذَا الْاَمْرُ اَوْ تَاَخَّر.
یعنی: امام خویش را بشناس، اگر به او معرفت داشته باشی تقدیم و تاخیر فرج ضرری به تو نمی‌رساند.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست