پیوند فاطمی

مجموعه‌ی پیش روی شما شامل بشارت تا عقد، عقد تا عروسی ، عروسی در آسمان و بعد از عروسی زندگی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می باشد.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : محمد رضا انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1392
نوبت چاپ : 2
شابک : 9789643978266
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 88 صفحه
وزن کتاب : 105 گرم
معرفی کتاب

متنى ادبى داستانى در بیان ویژگی‌هاى مادى و معنوى مراسم ازدواج على و فاطمه زهرا .
این کتاب در چهار فصل: بشارت تا عقد ، عقد تا عروسى ،‌ عروسى در آسمان ، و بعد از عروسى تنظیم شده است. پیوند آسمانى این زوج و مراسم خواستگارى ،‌ تهیه جهیزیه ، تدارک مراسم عروسى،‌ هدایاى الهى، حضور زمینیان و آسمانیان از جمله جبرئیل و میکائىل و اسرافیل، دیگر ملائکه و حورالعىن ،‌ جلوه هاى آسمانى و نورانى حضرت زهرا ،‌خاطرات ام سلمه ،‌ و برخى داستان ها مربوط زندگى آغازین در ایام بعد از عروسى،‌ از جمله مطالبى است که با استناد به منابع معتبر شیعى جمع آورى و تدوین شده است. یکى از نکات قابل توجه در این کتاب مطالب معنوى وىژه این ازدواج است که با کلامى شیوا و دلنشین طرح و بیان گردیده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

پانصد درهم در مقابل حضرت بود. مقداد و بلال و ام ایمن را نزد خود خواند و به هر کدام مقداری پول داد: «جهیزیه ای برای زهرا خریداری کنید و از عطرهای گوناگون حتما بخرید.» ساعتی گذشت و وسایل خریده شده را مقابل حضرت گذاشتند. اشک از چشمانش جاری شد: خدایا، بر کسانی که شعارشان ترس از توست رحمت نازل کن. پروردگارا، به کسانی که اکثرا ظرف هایشان سفالین است رحمت فرست

نو عروس است
و اولین هدیه پدر!
پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله برخاست؛ هنوز دو شب از مراسم جشن مانده بود و شام! با صدای دخترش لحظه‌ای توقف کرد: «پدرجان، من نمی‌توانم همه کارهای خانه را انجام دهم. برایم خدمتکاری بگیرید».
فرمود: خدمتکار می‌خواهی یا بهتر از آن؟ عرض کرد: بهتر از خدمتکار را! و پدر یادگاری برای همیشه به او داد:
هر روز ۳۴ مرتبه «اللّه‌ اکبر»، ۳۳ مرتبه «الحمد للّه‌» و ۳۳ مرتبه «سبحان اللّه‌» بگو. اینها به زبان صد عدد است، اما هزار حسنه دارد.
دخترم، هر روز صبح این تسبیح را بگو که آنچه از دنیا و آخرت بخواهی برایت کفایت می‌شود.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
فهرست