مادر خوبی داشتیم

کتاب حاضر در قالب داستان به نقل از زبان راوی است و زندگی نامه ای است که اتفاقات ولادت حضرت زهرا تا شهادت آن حضرت را به طور خلاصه بیان می نماید.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : زهرا ام مهدی
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1395
نوبت چاپ : 10
شابک : 9789647528290
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : وزیری
تعداد صفحات : 168 صفحه
وزن کتاب : 195 گرم
معرفی کتاب

کتاب حاضر در قالب داستان به نقل از زبان راوی است و زندگی نامه ای است که اتفاقات ولادت حضرت زهرا تا شهادت آن حضرت را به طور خلاصه بیان می نماید. فصل دوران بعد از رحلت پیامبر تا شهادت حضرت زهرا از فصل های مهم کتاب است که غالباً مستند به منابع اهل سنت است.
شرح قضیه فدک که از زمان حضرت موسی آغاز می شود و تا غصب آن از سوی خلفای بعد از پیامبر را با ذکر وقایع تاریخی در بر می گیرد، یکی دیگر از فصول کتاب است. آخرین فصل از کتاب، هیجده حدیث در بیان فضایل حضرت زهرا می باشد.

شیرینی و تلخی ها، طلوع و غروب شگفت آور، شکوفائی و خزان، از ولادت نورانی تا رحلت جانسوز، از دامن مادر مهربان تا چنگال ددمنشان، همه اش در زندگی زهرا سازنده و شیدنی است. ولی کدام زبان یارای گفتن و کدام گوش طاقت شنیدن و چه دلی تحمل سوز آن را دارد...

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

زنان مکه پا کشیدند و ارتباط قطع شد. رفت و آمدهایی که افتخارشان بود ترک کردند و دیگر به حضورش شرفیاب نشدند. اگر می‌دیدند سلامش نمی‌کردند، و به این اکتفا نمی‌کردند بلکه هیچ زنی را هم نمی‌گذاشتند به خدمتش برسد.
زنان مکه از خدیجه‌ فاصله گرفتند برای آنکه با پیامبرصلی‌اللَّه‌علیه‌وآله ازدواج کرد. می‌گفتند: سخن ما را گوش ندادی و با محمد فقیر، یتیم ابوطالب ازدواج کردی. ما حتی هنگام وضع حمل تو را یاری نمی‌دهیم.
اینک ولادت فرزند دلبندش فاطمه‌ فرا رسیده، ولی ملکه حجاز در حجره تنهاست.
راستی بسیار مشکل است بانوئی که جلالتش جزیره العرب را گرفته حتی یک نفر کمک برای ولادت فرزندش نبیند.
 باشد که همین فرزند از رحم مادر او را تسلی می‌دهد و انیس و مونسش می‌شود.
 از امام صادق‌ می‌پرسند: ولادت مادرت فاطمه‌ چگونه بود؟ درد دلهای حضرت در این باره چنین است:
وقتی پیامبرصلی‌اللَّه‌علیه‌وآله با خدیجه ازدواج کرد، زنان مکه از او کناره گرفتند و به منزل او نمی‌آمدند و سلامش نمی‌کردند و هیچ زنی را هم نمی‌گذاشتند نزد خدیجه برود.
خدیجه از این رفتار زنان وحشت کرد، و ناراحتی‌اش بخاطر ترس از اذیت قریش نسبت به پیامبرصلی‌اللَّه‌علیه‌وآله بود.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست