مادرمان چه گفت؟

خطابه حضرت صدیقه کبری (علیها السلام) با مفاهیم بلند و سنگینی که دارد، پرونده اعتقادی شیعیان در کنار خطبه غدیر است. نویسنده درباره هدف از نگارش این کتاب گفته است که حوصله محدود و فرصت کمِ بسیاری از اقشار مردم، مرا بر آن داشت تا با گزینش فرازهای مهم و اساسی از خطبه که محور بقیه کلمات است، دسترسی آسان‌تری به مفاهیم کلام بانوی بهشت برای عموم ایجاد کنم.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : محمدباقر انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1395
نوبت چاپ : 2
شابک : 9786004420211
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : جیبی
تعداد صفحات : 96 صفحه
وزن کتاب : 75 گرم
معرفی کتاب

این کتاب طی مراحل ذیل آماده شده است: فرازهای مهم خطبه با دقتِ اعتقادی انتخاب گردیده و هر فراز به صورت چند قطعه در چند سطر آورده شده تا به راحتی در خاطر بماند؛ترجمه هر فراز نیز تقطیع شده تا حفظ آن آسان باشد. 
برای ایجاد تنوع و حفظ نشاط مخاطب در مطالعه مطالب، ترتیب خطبه در نظر گرفته نشده و با چینشی جدید، در هر فراز مطلب جدیدی غیر مرتبط با موضوع قبلی ارائه گردیده است. 
برای هر فراز، عنوانی که گویای ثمره اعتقادی آن است آورده شده که این عنوان واگویه  آن فراز به زبان امروز جامعه است و عمق مطلب را به صورت فشرده بیان می کند.
بعد از ترجمه هر فراز، یک نتیجه گیری از طرف شیعیان خطاب به خانم (یعنی حضرت زهرا ) آورده شده که نشان از درک صحیح و دقیق نسبت به کلام آن حضرت دارد.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست