پاسخ به چند شبهه فاطمی

کتاب حاضر به تبیین برخی از زوایای تاریخی مبهم از زندگانی فاطمه زهرا و پاسخ به نه شبهه و ایراد تاریخی در این زمینه می پردازد.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک رایگان
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : نجم الدین طبسی
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1396
نوبت چاپ : 7
شابک : 9789643979188
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 56 صفحه
وزن کتاب : 75 گرم
معرفی کتاب

کتاب حاضر جهت آشکار نمودن پاره ای از حقایق پنهان در موضوع شهادت حضرت زهرا، و اظهار واقعیت ها از لابلای تاریخ و حدیث، چند شبهه فراگیر در این موضوع را با استناد به منابع معتبر اهل سنت پاسخ داده است. شبهات مطرح شده عبارتند از: چرا علی از تهاجم به خانه شان جلوگیری و دفاع نکرد؟ چرا علی از قاتل حضرت زهرا انتقام نگرفت؟ چرا علی با قاتلان همسرش رابطه خوبی داشت؟ چرا علی در ایام حکومتش به کشته شدن همسرش اشاره نکرده است؟ چرا علی اسامی فرزندانش را ابوبکر و عمر و عثمان نهاد؟ چرا علی دخترش ام کلثوم را به همسری عمر در آورد؟ چرا امام حسن و امام حسین به کشته شدن مادرشان به دست عمر اشاره نکردند؟ چرا مردم مدینه در قبال کشته شدن زهرا سکوت کردند؟ چرا شیعیان تا چند سال قبل، از شهادت حضرت زهرا خبر نداشتند و در سال های اخیر متوجه آن شده و عزاداری می کنند؟
پیشگفتار کتاب حاضر مجموعه ای مختصر در مورد ماجرای حمله به خانه فاطمه زهرا و آتش زدن خانه و کتک خوردن آن حضرت به دست منافقین صدر اسلام است که براساس منابع معتبر و مستند اهل سنت بوده و تمام واقعیات را پیش چشم خواننده آورده است.

در این نوشتار با توجه به ایراداتی که برخی از عالمان اهل سنت نسبت به زندگانی و شخصیت فاطمه زهرا و امام علی وارد می کنند، نویسنده به شبهاتی در مورد برخی از اعمال و رفتار این دو شخصیت بزرگ اسلامی و علت صدور این قبیل از رفتارها از آنان، پاسخ گفته است. وی در همین راستا به علت دفاع نکردن امام علی در مقابل هجوم به منزل خویش و عدم انتقام گیری از قاتلان همسر خویش، علل رفتار خوب آن امام با قاتلان همسر خویش، علت اشاره نکردن ایشان به قتل همسر خود به دست عمر بن خطاب، علت نام گذاری سه تن از فرزندانش به نام خلفای سه گانه، علت به ازدواج در آوردن ام کلثوم برای عمر بن خطاب، علت اشاره نکردن امام حسن و امام حسین در مورد کشته شدن مادر خویش به دست عمر بن خطاب، علل سکوت کردن مردم مدینه در قبال کشته شدن فاطمه زهرا و علت عدم عزاداری شیعیان برای فاطمه زهرا در سال های قبل و سوگواری آنان برای ایشان در سال های اخیر به عنوان شبهه اشاره نموده و پاسخ این شبهات را از منظری تاریخی و روایی ذکر نموده است.

در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم:

در سال‌های اخیر با اوج گرفتن ایام شهادت فاطمه زهرا علیهاالسلام و استقبال بی‌نظیر مردم ایران بلکه جهان اسلام از این روز و تجلیل و احترام فوق‌العاده به ایام فاطمی، بعضی در صدد شبهه‌افکنی برآمده که اگر این قضیه واقعیت دارد چرا امیرالمومنین مقابله و برخورد نکرد، چرا بعدها انتقام نگرفت، چرا در سخنان خود به این جریان اشاره نکرد و چراهای دیگر. این شبهات ما را برآن داشت که به پاسخ منطقی، مستدل و در عین حال روان و ساده بپردازیم، تا حقائق بر همگان روشن گردد. و البته هدف از نشر این جزوه آشکار نمودن پاره‌ای از حقائق پنهان و اظهار واقعیتها‌ی نهان از لابلای تاریخ و حدیث است.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست