مباحث رجعت 2 - رجعت دوازده مهدی

اندیشه «رجعت» و «بازگشت به همین دنیا» از کلیدی ترین معارف شیعی و نشانه خاص این طایفه است. این پرونده معرفتی با همه اثر انگشت هایی که در آن است، هنوز رمزآلود و سربسته مانده است؛ آیت الله محمد سند چندین سال در حلقه ای از دانشوران حوزه اش به تجزیه و تحلیل این موضوع و روایات وارده پرداخته است.

16,000 تومان
دسته بندی: موضوعات کتب / مهدویت
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : مهدویت
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : آیت الله شیخ محمد سند
نام مترجم : علیرضاقاسمی
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1398
نوبت چاپ : 2
شابک : 9789643979843
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 248 صفحه
وزن کتاب : 290 گرم
معرفی کتاب

اندیشه «رجعت» و «بازگشت به همین دنیا» از کلیدی ترین معارف شیعی و نشانه خاص این طایفه است. این پرونده معرفتی با همه اثر انگشت هایی که در آن است، هنوز رمزآلود و سربسته مانده است؛ آیت الله محمد سند چندین سال در حلقه ای از دانشوران حوزه اش به تجزیه و تحلیل این موضوع و روایات وارده پرداخته و بخشی از این تلاش ها در قالب کتاب دو جلدی «الرجعه بین الظهور و المعاد» به زبان عربی منتشر گردیده است.

اکنون همان مباحث با ترجمه آقای علیرضا قاسمی به فارسی ترجمه شده و در چندین جلد پیاپی عرضه خواهد شد. دومین جلد از مجموعه مباحث رجعت با عنوان «رجعت دوازده مهدی» در  چهار فصل عرضه شده است:

1. اهداف رجعت: این فصل در 12 بخش به تبیین اهداف رجعت در قالب تحقق هدف آفرینش دنیا، ثبات در ایمان، زمینه سازی برای معرفت عمیق تر قیامت، انتقام از ستمگران، تحقق وعده های الاهی و اکمال دین و اطاعت تام از امام عصر پرداخته شده است.
2. نقشه راه رجعت: مراحل رجعت طبق آنچه در منابع روایی ذکر شده معرفی گردیده است از جمله: آغاز رجعت، رجعت خواص، رجعت همگانی، خروج جنبنده زمین، رجعت حیوانات و ... 
3. جایگاه رجعت در منظومه اعتقادات: اقرار پی در پی به رجعت و شناخت رجعت به عنوان سبب کمال معرفت اعتقادی در این فصل مطرح گردیده است.
4. رجعت و نظام امامت: شرح امامت و پیوند آن با مبحث رجعت در این بخش آورده شده و عناوینی همچون «رجعت، دلیلی قاطع بر امامت»، «آشکار شدن مقام ائمه در رجعت»، «رجعت و مقام مهدویت» ، «دوازده مهدی در رجعت» و ... ذکر شده است.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست