پاسخ به شبهات پیرامون خورشید ولایت

این کتاب در 10 فصل به تبیین شبهات اهل سنت درباره مقاطع تاریخی زندگی امیرالمومنین و حضرت زهرا (علیها السلام) پرداخته است.

دسته بندی: موضوعات کتب / فرق و ادیان
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : کلام و اعتقادات
موضوع فرعی : فرق و ادیان (تشیع و تسنن)
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : حسین احسانی فر لنگرودی
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1394
نوبت چاپ : 2
شابک : 9789643978105
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : وزیری
تعداد صفحات : 244 صفحه
وزن کتاب : 275 گرم
معرفی کتاب

در کتاب حاضر، به شبهاتی که پیرامون ولایت امیر‌المومنین علی وجود دارد با استناد به منابع و احادیث اهل تسنن پاسخ داده شده است. مباحث در ده فصل تنظیم شده است. ابتدا در خصوص ضرورت وحدت مسلمانان صحبت شده است؛ در ادامه به شبهاتی پیرامون آتش زدن خانه فاطمه ، کشته شدن محسن بن علی، عقد اخوت پیامبر و علی، چرایی سکوت امام علی و خشم حضرت فاطمه پاسخ داده شده است. سپس امام علی در منابع اهل سنت، عصمت پیامبران، جنگ جمل و... مطرح شده است. در نهایت نیز ازدواج ام کلثوم با عمر بن خطاب بررسی شده است.

این کتاب در 10 فصل به تبیین شبهات اهل سنت درباره مقاطع تاریخی زندگی امیرالمومنین و حضرت زهرا (علیها السلام) پرداخته است.
فصل اول با عنوان ضرورت وحدت مسلمانان، بیانگر شیطنت تفرقه افکنان و کارکرد شیطان منافق و مفهوم واقعی وحدت مسلمانان و لوازم آن است. دومین فصل به ماجرای هجوم سردمداران سقیفه به خانه ی وحی اختصاص یافته و مستندات این اتفاق را در منابع اهل سنت یافته و بیان کرده است.
فصل سوم شهادت حضرت محسن بن علی را به تصویر کشیده و چهارمین فصل با کنکاشی در منابع اهل سنت به عقد اخوت پیامبر و امیرالمومنین ارتباط دارد.
بررسی خشم حضرت زهرا (علیها السلام) و نفرین آن حضرت بر دشمنان در فصل پنجم نگاشته شده و سکوت امیرالمومنین ششمین فصل کتاب را تشکیل داده است.
امیرالمومنین به عنوان شاخص ایمان و کفر در روایات معرفی شده و هفتمین فصل کتاب با شرح و بسط این موضوع به بررسی صفات و سرانجام دشمنان حضرت علی پرداخته است.
هشتمین فصل با عناوین همسران خائن در قرآن، عمکرد برخی همسران پیامبر و مسولیت و جایگاه «ام المومنین» در قرآن تدوین گردیده و تجزیه مفصل جنگ جمل و عملکرد سران فتنه و گفتارهای عایشه، طلحه و زبیر نهمین فصل کتاب را تشکیل داده است.
فصل پایانی به بررسی شبهه معروف ازدواج حضرت ام کلثوم (دختر امیرالمومنین ) با عمر بن خطاب پرداخته و این اشتباه بزرگ  را ریشه یابی نموده است.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست