دفتر خاطرات فضه کنیز حضرت زهرا (س)

کتاب حاضر دفتر گزیده هایی از روز شمار زندگى فضه کنیز حضرت زهرا با آن حضرت است.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : محمد رضا انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1398
نوبت چاپ : 10
شابک : 9789643976316
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 84 صفحه
وزن کتاب : 100 گرم
معرفی کتاب

آغازگر کتاب مقدمه اى در مورد شخصیت و زندگى فضّه است کنیز حضرت زهرا با آن حضرت است. آغازگر کتاب مقدمه اى در مورد شخصیت و زندگى فضه است از  زمان ورود به خانه حضرت زهرا تا  هنگام  وفات، او در خانه اهل بیت شاهد عینى نزول قرآن، نزول سفره آسمانى، ماجراى سقیفه و شهادت حضرت زهرا بود و سپس با حضرت زینب در کربلا و کوفه و شام بود. نویسنده کتاب خاطرات  فضه در خانه اهل بیت را از زبان  خودش  بیان مى نماید به گونه اى که گویا خودش گوینده دوستان زندگى خویش است.

بخشی از کتاب:
در هند چون دختر پادشاه بودم علم کیمیا را به من آموخته بودند و لوازم آن را همراه خود آورده بودم. فکر کردم موقعیتی مناسب‌تر از این برای به کار گرفتن کیمیا پیش نمی‌آید، و چه بهتر که با این دانشی که همراه من است برای فقر این خانواده چاره‌ای بیندیشم.
این بود که قطعه‌ای از مس بدست آوردم و آن را نرم کرده و به شکل شمش طلا قالب ریزی کردم و داروی کیمیا را به آن افزودم و تبدیل به طلا شد. آنگاه با خوشحالی نزد آقایم امیرالمومنین ‌ رفتم و آن را تقدیم کردم. حضرت با دیدن شمش طلا فرمود:
آفرین ای فضه! اما بدان اگر مس را ذوب می‌کردی طلا مرغوب‌تر و گرانبهاتر می‌شد!!
با تعجب به سخنان حضرت گوش می‌دادم و در حیرت بودم از اینکه مولایم این علم را می‌داند، اما چنین فقیرانه زندگی می‌کند. عرض کردم: آقای من، آیا شما این علم را می‌دانید؟ فرمود: «آری». سپس اشاره به امام حسن ‌ کرد و فرمود: این کودک نیز می‌داند.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست