امام مجتبی (ع) در آینه کتاب

در مجموعه حاضر کتاب‌های مربوط به زندگی امام حسن مجتبی بر حسب حروف الفبا معرفی شده است. این معرفی اطلاعاتی است از نام کتاب، نام ناشر، نام نویسنده و تعداد صفحات هر کتاب. کتاب حاضر، به معرفی 932 کتاب چاپی و خطی در پانزده قرن به 25 زبان پرداخته است.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : امام حسن مجتبی
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : محمدباقر انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1394
نوبت چاپ : 1
شابک : 9789643979423
جلد کتاب : سلفون سخت
قطع کتاب : وزیری
تعداد صفحات : 528 صفحه
وزن کتاب : 930 گرم
معرفی کتاب

این کتاب شامل کتاب شناسی چهارصد و شصت و سه عنوان کتاب مستقل در ده زبان است. نویسنده کتاب معتقد است که کامل ترین کتاب شناسی، کتب مستقل درباره امام مجتبی را ارائه داده است.


مقدمه کتاب شامل اطلاعات و آمارهای ارزنده ای است که در آن اولین تالیف درباره امام مجتبی یعنی کتاب «سلیم بن قیس هلالی متوفی 76 ه. ق» معرفی شده است هم   چنین در مقدمه ضمن بیان تاریخچه ای از تالیفات در این موضوع، کتاب های بسیار قدیمی مربوط به سده های اول تا چهارم هجری نیز معرفی شده است.


وجود آمارهایی چون روند نشر، زبان های مختلف، کتب چاپی و خطی، مولفین، موضوعات و گرایش های پژوهشی از جمله مواردی است که بر دقت و اهمیت مولف به موضوع مورد نظر اشاره دارد.

در آمار روند نشر آمده است که کتب چاپی مربوط به امام مجتبی از سال 1271 ه. ش شروع شده است و حدوداً در هر چند سال، یک کتاب چاپ شده و بیشترین حجم چاپ مربوط به سالهای 1380 تا 1383 ه. ش است که هر ساله رشد روز افزونی را داشته است. 

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست