امام علی (ع) شیرمرد و قدیس اسلام

این کتاب بیان ابعادی از عظمت شخصیت، زوایای زندگی و سیره اخلاقی و عرفانی امام علی از منظر یک اندیشمند مسیحی است.

11,200 تومان
دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : امام علی
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : رکس بن زائد عزیزی
نام مترجم : علیرضا سمائی میرعماد شریف هاشم حمیدیان پور
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1393
نوبت چاپ : 1
شابک : 9789643978976
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : وزیری
تعداد صفحات : 312 صفحه
وزن کتاب : 440 گرم
معرفی کتاب

این کتاب نگاشته های یک دانشمند مسیحی و تفکرات او درباره امیرالمومنین است. او با مطالعه ی فراز و نشیب هایی که در 
طول سال های عًمرٍ آن حضرت اتفاق افتاده تصمیم گرفته کتابی بنویسد، و زوایای مختلفی را بیان کند. رکس بن زائد با دیدگاهی که خود داشته توانسته نگرش های دینی، تاریخی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسیٍ زندگانی پربرکت امیرالمومنین را در 49 عنوان به تحریر در آورد. در ترجمه این اثر سعی شده اصل متن حذف شود و در مواردی که نیاز به توضیح داشته کلمات و یا جملاتی اضافه شده است.

در این اثر ضمن توصیف گوشه هایی از زندگی امام علی از زمان ولادت تا زمان شهادت آن امام، به تبیین برخی از صفات برجسته اخلاقی ایشان پرداخته شده و نقش مهم ایشان به عنوان یکی از رهبران الهی برای مسلمانان در پیشبرد اهداف مختلف دین اسلام بررسی شده است.

در همین زمینه نویسنده به ابعادی از علم امام علی، زهد و پارسایی ایشان، عدالت محوری او، تلاش وی برای جمع آوری قرآن کریم و تفسیر آن، نقش مهم وی در کتابت قرآن، تیزبینی وی در مسایل مختلف سیاسی و اجتماعی، قضاوت های شگفت انگیز آن امام، آزار و اذیت شدن ایشان توسط برخی از از صحابه پیامبر اسلام به جهت مساله خلافت، سیره ایشان در حکومت داری و سیاست، برخورد وی با خوارج و سایر مخالفان خویش، نقش آن امام در تفسیر معارف مختلف دین اسلام، جنبه هایی از عبادت وی، نوآوری و نبوغ ایشان، حکمت و بلاغت آن امام و برخی دیگر از صفات شایسته امام علی اشاره نموده است.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست