بانوی بانوان

اين كتاب با چگونگی ولادت حضرت زهرا آغاز شده و با بيان اتفاقات قبل از ازدواج، ماجرای ازدواج ايشان با اميرالمومنين و اخلاق و روش آن حضرت در زندگی ادامه می يابد.

دسته بندی: موضوعات کتب / معارف اهل البیت علیهم السلام / کتب الکترونیک
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : حضرت فاطمه زهرا
زبان کتاب : فارسی
مناسبت کتاب : فاطمیه
نام نویسنده : سید ابوالفضل موسوی گرمارودی
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1394
نوبت چاپ : 11
شابک : 9789647528115
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 192 صفحه
وزن کتاب : 220 گرم
معرفی کتاب

این کتاب با چگونگی ولادت حضرت زهرا آغاز شده و با بیان اتفاقات قبل از ازدواج، ماجرای ازدواج ایشان با امیرالمومنین و اخلاق و روش آن حضرت در زندگی ادامه می یابد.

وفات پیامبر و اتفاقات پس از آن از جمله غصب خلافت و هجوم به خانه ی اهل بیت ، اقدامات آن حضرت برای دفاع از امیرالمومنین و نیز قضیه فدک دیگر مطالب بررسی شده است که با بیان چگونگی بیماری و در نهایت  شهادت ایشان خاتمه می یابد.
این کتاب با زبانی ادبی و سرشار از احساسات نگاشته شده اما سراسر زندگی حضرت زهرا را به طور کامل و مستند بیان می نماید ، یکی از فصل های کاربردی کتاب ، اخلاق و روش آن حضرت در زندگی است که بیست و پنج موضوع از وقایع زندگی ایشان برای درس گرفتن همه خوانندگان بیان شده است. 
از موارد قابل ذکر کتاب متن و ترجمه خطبه فدک است که در حضور مهاجرین و انصار و در احتجاج با غاصبان فدک از سوی آن حضرت بیان شده است.

از موارد قابل ذکر کتاب متن و ترجمه خطبه فدک است که در حضور مهاجرین و انصار و در احتجاج با غاصبان فدک از سوی آن حضرت بیان شده است.

روز جمعه بیستم ماه جمادی الثانی، پنج سال پس از بعثت پیامبر در بن آسمان حجاز، در دامنه کوه های سنگی مکه، در چشم انداز کعبه، در منزل وحی، در عرصه ای که دهان خداجوی پیامبر با تلاوت قرآن بر آن نور می پاشید، در خانه ای که فرشتگان آن را خوب می شناختند و در آن رفت و آمد داشتند، آنجا که زمزمه نماز پیامبر در صبح و شام و آوای ملکوتی تلاوت پیامبر در دل شب، زمینش را به آسمان پیوند می زد، در خانه امید یتیمان، در خانه دستگیری از مستمندان، در خانه پناه اسیران، در خانه پیامبر  و خدیجه؛ دختری چشم به جهان گشود...

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست