از حسین تا مهدی از کربلا تا ظهور

این کتاب در 8 فصل به تبیین روابط متقابل سید الشهداء حضرت حسین بن علی و صاحب الزمان حجه بن الحسن (عجل الله فرجه) پرداخته است.

5,360 تومان
دسته بندی: موضوعات کتب / مهدویت / معارف اهل البیت علیهم السلام
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : امام حسین
موضوع فرعی : مهدویت
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : محمدباقر انصاری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1393
نوبت چاپ : 2
شابک : 9789643978358
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : وزیری
تعداد صفحات : 184 صفحه
وزن کتاب : 0 گرم
معرفی کتاب

این کتاب در 8 فصل به تبیین روابط متقابل سید الشهداء حضرت حسین بن علی و صاحب الزمان حجه بن الحسن (عجل الله فرجه) پرداخته است. اولین فصل به سخنان پیامبر و معصومین در ارتباط میان امام حسین و حضرت مهدی اختصاص یافته و نورانیت حسینی مهدوی، مهدی از شجره حسین و ... شرح داده شده است.

فرمایشات امام حسین درباره وجود نازنین حضرت صاحب الامر در فصل دوم بیان شده و اوصاف ایشان، علائم ظهور، آباد شدن زمین هنگام ظهور ذکر شده است. فصل سوم نیز به فرمایشات حضرت مهدی درباره سید الشهداء پرداخته و بعضی از فرازهای زیارت ناحیه مقدسه مطرح شده است.

چهارمین فصل کتاب بیانگر ظهور حضرت مهدی با نام امام حسین است که روز ظهور، شعار ظهور، یاوران ظهور را ممزوج با نام حسین بن علی بن ابی طالب معرفی نموده است. شباهت یاوران مهدی و یاران حسین در فصل پنجم ذکر شده و محبت، ایمان، صبر، شجاعت و وفاداری از خصائص این برگزیدگان بشریت عنوان شده است.

فصل ششم به شرح جوانب زمان و مکان و وقایع انتقام امام حسین به دست حضرت مهدی پس از ظهور پرداخته شده و آیات الهی، انتقام از سقیفه به خاطر حسین بن علی ، عظمت مصیبت سید الشهداء تبیین شده است.
ماجرای رجعت امام حسین در زمان حکومت حضرت صاحب الزمان و حضور شهیدان کربلا  و گفتگوهای بین دو معصوم در بخش هفتم مطرح شده است. فصل پایانی کتاب به ارتباط امام حسین و حضرت مهدی در ادعیه و زیارات پرداخته و فرازهایی در یادآوری عظمت منتقم و سوگ مصیبت مظلوم ذکر شده است.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست