آفتاب در نگاه خورشید

کتاب آفتاب در نگاه خورشید با بهره گیری از روایات امام رضا و نیز دیگر امامان معصوم ، سعی در بازشناسی شخصیت و مقام حضرت دارد. و بیان کرده که امام رئوف چگونه به نام امام عصر احترام می گذاشتند و از جای خود برمی بلند می شدند.

7,200 تومان
دسته بندی: موضوعات کتب / مهدویت
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : مهدویت
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : مرتضی طاهری
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1392
نوبت چاپ : 11
شابک : 9789677990265
جلد کتاب : شومیز
قطع کتاب : رقعی
تعداد صفحات : 144 صفحه
وزن کتاب : 165 گرم
معرفی کتاب

این کتاب به معرفی امام مهدی (عج) و مسائل معرفتی مرتبط با آن حضرت از کلام امام رضا ‌ است. نویسنده برخی از موضوعات مختلف در مورد امام زمان (عج)‌ را از بین کلمات امام رضا ‌ به صورت موضوعی جمع آوری کرده و در برخی از موارد در کنار آیات قرآن ،‌حدیث و ترجمه آن توضیحاتی نیز ارائه کرده است.

موضوعات کلی مطرح شده در کتاب عبارتند از :‌ هجران غیبیت ، فراق محبوب ،‌ رافت بیکران امام مهدی (عج)، شعر،‌ نشانه ها، ‌سیره ‌امام زمان (عج)،‌ دشواری های عصر غیبت،‌ شایست ها و نا شایست ها در عصر غیبت ،‌ وظایف شیعیان ، ‌فلسفه انتظار، ‌بشارت، ‌رهبر جهانی،‌ نوید ظهور ؛ که برخی از آن ها به مباحث مختلف مرتبط با موضوع پرداخته است. اهمیت کتاب در این است که همه موارد از زبان امام رضا است یعنی معصوم ، ‌درباره امام زمان سخن گفته است.

در این کتاب نویسنده با بهره گیری از روایات امام رضا و نیز دیگر امامان معصوم ، سعی در بازشناسی شخصیت و مقام امام مهدی در نگاه امام هشتم دارد.
امام رضا در فراق مهدی موعود اشک می ریزد و با شنیدن نامش به احترام او از جای بر می خیزد. آن حضرت فراوان از هجران و فراق امام سخن گفته اند و در موارد بسیاری، رافت بی کران، نشانه ها و اخلاق او را توصیف کرده اند.
شرایط دشوار عصر غیبت و وظایف شعیان در این عصر و بیان فلسفه انتظار و نوید به ظهور و پیروزی امام مهدی ، از نگاه امام رضا ، از دیگر مباحثی است که در این مجموعه گرد آمده است.

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست