تابش حق (تفسیر سوره حشر)

این اثر کوشیده با تحقیقی جامع و شرحی کامل، مضامین والای کلام وحی را با قلمی رسا و نوین به مقتضای فهم و بینش روز در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

دسته بندی: موضوعات کتب / علوم قرآنی
برچسب: 
مشخصات کتاب
معرفی کتاب
ارسال دیدگاه
مشخصات کتاب
موضوع اصلی : علوم قرآنی و تفسیر
زبان کتاب : فارسی
نام نویسنده : آیت الله شیخ علی مهدوی دامغانی
نام ناشر : دلیل ما
سال انتشار : 1397
نوبت چاپ : 1
شابک : 9786004420785
جلد کتاب : سلفون سخت
قطع کتاب : وزیری
تعداد صفحات : 440 صفحه
وزن کتاب : 770 گرم
معرفی کتاب

این اثر کوشیده با تحقیقی جامع و شرحی کامل، مضامین والای کلام وحی را با قلمی رسا و نوین به مقتضای فهم و بینش روز در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.
در بین سوره‌های قرآن کریم، سُوَر مسبحات از برجستگی خاص و امتیاز ویژه برخوردار است، و در بین سور مسبحات، سوره مبارکه حشر جایگاه و منزلت ویژه‌ای دارد. این سوره تنها سوره در قرآن مجید است که در آن هم آغاز به تسبیح کرده و هم ختم به تسبیح فرموده است.
همچنین امتیاز دیگر سوره مبارکه حشر بر سایر سُور قرآن این است که مشتمل بر تعدادی از اسمای حسنای الهی است و پانزده اسم از نوده و نه اسم خداوند متعال در چند آیه آخر آن جمع شده که به تعبیر پیامبر، اسم «الله الاعظم» در آیات آخر این سوره آمده است؛ و فرمود: «هر کس آیات آخر سوره حشر را قرائت کند، غفران الهی شامل ذنوب متقدم و متاخر او خواهد بود».

این کتاب جلد سوم از مجموعه «سلسله مباحث آیات وحی»  است؛ این اثر کوشیده که با تحقیقی جامع و شرحی کامل، مضامین والای کلام الله مجید را با قلمی رسا و نوین به مقتضای فهم و بینش روز در اختیار علاقمندان قرار دهد. 
در بین سوره های قرآن کریم، سُوَر مسبحات از برجستگی خاص و امتیاز مخصوص برخوردار است، و در بین سور مسبحات، سوره مبارکه حشر جایگاه و منزلت ویژه ای دارد. این سوره تنها سوره در قرآن مجید است که در آن هم آغاز به تسبیح نموده و هم ختم به تسبیح فرموده است. 
همچنین امتیاز دیگر سوره مبارکه حشر بر سایر سُور قرآن این می باشد که مشتمل بر تعدادی از اسمای حسنای الهی است، و پانزده اسم از نوده و نه اسم خداوند متعال در چند آیه آخر آن جمع گشته که به تعبیر پیامبر ، اسم الله الاعظم در آیات آخر این سوره آمده است؛ و فرمود: «هر کس آیات آخر سوره حشر را قرائت نماید، غفران الهی شامل ذنوب متقدم و متاخر او خواهد بود».

ارسال دیدگاه

مطالب و کتب مرتبط

فهرست